پنجشنبه, 3 اسفند 1396 - 02:36 ب.ظ
وب سایت غیر رسمی هواداران باران کوثری
به‌روز شده در : پنجشنبه, 13 آبان 1395 - 04:49 ب.ظ

احتمال سیمرغ برایم وجود ندارد/ باران کوثری: هیچ وقت سعی نکردم از زیر سایه خانواده ام بیرون بیایم

نويسنده : گروه تحریریه یکشنبه, 20 بهمن 1392 1 نظر [ 1058 ] بازدید
0
0
0

احتمال سیمرغ برایم وجود ندارد/ باران کوثری: هیچ وقت سعی نکردم از زیر سایه خانواده ام بیرون بیایم

ما امسال با توجه به وعده های داده شده در دولت جدید امیدواریم اتفاقات گذشته نیافتد و بعید می دانم این معاونت سینمایی وعده ی تو خالی بدهد. 0 out of 5 based on 0 ratings.
» صفحه نخست » سیمرغ 32
A-
A+
ارسال برای دوستان
چاپ
کد خبر : 2286http://www.actressbaran.com/index/post_2286/ : لینک خبر
احتمال سیمرغ برایم وجود ندارد/ باران کوثری: هیچ وقت سعی نکردم از زیر سایه خانواده ام بیرون بیایم

ما امسال با توجه به وعده های داده شده در دولت جدید امیدواریم اتفاقات گذشته نیافتد و بعید می دانم این معاونت سینمایی وعده ی تو خالی بدهد.

مرسده مقیمی - باران کوثری امسال با دو فیلم قصه ها و عصبانی نیستم در جشنواره ی فیلم فجر حضور دارد دو فیلمی که رقابت نزدیکی برای فیلم برگزیده تماشاگران نیز دارند. با باران کوثری که مدت هاست به واسطه ی بازی‌های خوب، خودش را از زیر سایه نام خانواده اش بیرون کشیده در کاخ جشنواره گپی کوتاه زده ایم.
 
-اپیزودی که متعلق به شماست با این که روایتی کاملا مستقل دارد در واقع ادامه ی قصه ی خون بازی است و به همین دلیل از سایر قصه ها تازه تر و جوانانه تر است و به اشارات سیاسی اش بیشتر  فکر می کنید. ممکن است هنگام اکران این اپیزود که کنایه های سیاسی اش بیشتر از سایر اپیزودهاست به مشکل بخورد و دچار ممیزی شود؟
 
الان که فیلم تمامی مراحلش را طی کرده است و پروانه ی نمایش هم دارد و به راحتی بدون کوچک ترین تغییری می تواند اکران شود.
 
- پیش تر هم فیلم هایی بودند که با وجود داشتن پروانه ی نمایش در اکران به مشکل خوردند.
 
ما امسال با توجه به وعده های داده شده در دولت جدید امیدواریم اتفاقات گذشته نیافتد و بعید  می دانم این معاونت سینمایی وعده ی تو خالی بدهد.
 
- شما امسال با دو فیلم در جشنواره حضور دارید در قصه ها که حضور موفقی داشتید شنیده ها می گوید در عصبانی نیستم هم بازی دیدنی ای از شما خواهیم دید، با توجه به این تعاریف فکر می کنید امسال یکی از کسانی که برای گرفتن سیمرغ رقابت می کنند شما باشید؟
 
نه برای خودم احتمال سیمرغ نمی دهم البته هنوز کار سایر دوستان را هم ندیده ام ولی فکر می کنم قصه ها پر از نقش های مکمل با بازی های درخشان است که می تواند حداقل نامزد گرفتن سیمرغ باشد. اما مشخصا در عصبانی نیستم، نوید محمدزاده را قطع به یقین نامزد می دانم و خیلی زیاد برایشان شانس سیمرغ قایلم. برای این که به نظرم نقشی را ایفا کرده است که هر کسی از پس آن بر نمی آمد و آقای محمدزاده نه تنها از پسش برآمده بلکه درخشان اجرایش کرده است. منتظر یک بازیگر عجیب با توانایی های بالا باشید.در این فیلم نقش خودم را هم بسیار دوست دارم چون به حال و هوای آن روزهایم بسیار نزدیک بود.
 
- پیش تر باران کوثری را به نام خانواده اش می شناختیم اما شما از معدود بازیگرانی هستید که با انتخاب های درست توانستید خیلی زود از زیر سایه ی خانواده بیرون بیایید. حالا مردم فیلمی را به خاطر نام شما می بینند. چطور به موقعیت فعلی رسیدید؟
 
راستش من هیچ وقت هیچ تلاشی نکردم که از زیر سایه ی خانواده ام بیرون بیایم برای این که فکر کردم من هر کسی هم که بشوم قطعا آدمی نمی توانم بشوم که به خودم این قدر افتخار کنم که به خاطر این که فرزند این خانواده هستم به خودم افتخار می کنم. در همه مصاحبه هایم هم تاکید کرده ام که بچه ی آن ها هستم و به این بالیدم. نمی دانم شاید به قول تو انتخاب های متفاوت و درستی داشتم و یا شاید خیلی خوش شانس بودم که توانستم با عزیزانی مثل رضا کاهانی، رضا درمیشیان و ... کار کنم و شاید مهم تر از همه این که مردم به دلایل سینمایی و غیر سینمایی به من لطف دارند.
 
- بسیاری با حضور بازیگران سینما در تئاتر مخالفند اما حتی آن ها، تئاترهای شما را دوست دارند و کمتر دیده ام نقدی به حضور شما داشته باشند با توجه به مشغله تان در سینما حضور در تئاتر چقدر برای تان جدی است؟
 
خیلی زیاد برایم جدی است برای این که بازیگری برای من جدی است و من تقسیمش نمی کنم!
من در لحظه فکر می کنم پیشنهاد سینمایی بهتری دارم یا پیشنهاد تئاتری بهتری، بعد انتخاب می کنم اما به هیچ عنوان این دو برایم مجزا نیستند. خوشبختانه در فضای تئاتری هم خوب پذیرفته شدم. با کارگردان های بزرگی کار کردم چه در نسل جوان مثل امیررضا کوهستانی چه با اساتیدی مثل داوود رشیدی و شانس این را داشتم که با بازیگران خوبی مثل آتیلا پسیانی، حسن معجونی، پانته آ بهرام همبازی شوم. در واقع می خواهم بگویم آدم هایی در تیاتر بودند که دستم را گرفتند و خوشحالم که در جمع شان پذیرفته شدم.

گفتگوی اختصاصی باران کوثری با سینما فا
عکس: کوروش جوان

ارسال نظر جدید
ورود به حساب کاربری
:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .
:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !
:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !
کد امنیتی بازنگری تصویر
لطفا متن تصویر رو به روی کد امنیتی را در فیلد کد امنیتی وارد نمایید .