پنجشنبه, 3 اسفند 1396 - 02:29 ب.ظ
وب سایت غیر رسمی هواداران باران کوثری
به‌روز شده در : پنجشنبه, 13 آبان 1395 - 04:49 ب.ظ

با خاطرات جشنواره بیست و پنجم/قسمت اول/ «خون بازی» به بخش مسابقه سینمای ایران راه نیافت !

نويسنده : گروه تحریریه چهارشنبه, 20 دی 1391 28 نظر [ 2387 ] بازدید
0
0
0

با خاطرات جشنواره بیست و پنجم/قسمت اول/ «خون بازی» به بخش مسابقه سینمای ایران راه نیافت !

از عدم راه یابی به بخش رقابتی سینمای ایران تا درخواست جالب توجه رخشان بنی اعتماد قسمت اول/ در نوزدهمین روز از دیماه 1385 ، هیئت انتخاب فیلم های حاضر در بخش مسابقه بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر، 2... 0 out of 5 based on 0 ratings.
» صفحه نخست » خاطرات بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر
A-
A+
ارسال برای دوستان
چاپ
کد خبر : 2052http://www.actressbaran.com/index/post_2052/ : لینک خبر
با خاطرات جشنواره بیست و پنجم/قسمت اول/ «خون بازی» به بخش مسابقه سینمای ایران راه نیافت !

از عدم راه یابی به بخش رقابتی سینمای ایران تا درخواست جالب توجه رخشان بنی اعتماد قسمت اول/ در نوزدهمین روز از دیماه 1385 ، هیئت انتخاب فیلم های حاضر در بخش مسابقه بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر، 2...

از عدم راه یابی به بخش رقابتی سینمای ایران تا درخواست جالب توجه رخشان بنی اعتماد

قسمت اول/ در نوزدهمین روز از دیماه 1385 ، هیئت انتخاب فیلم های حاضر در بخش مسابقه بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر، 25 اثر منتخب را به عنوان فیلم های حاضر در بخش مسابقه سینمای ایران معرفی کرد.

به گزارش اکترس باران ؛ با اعلام این خبر و حضور 25 فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران همچون سالهای قبل، برخی فیلمها از راه یابی به بخش اصلی جشنواره فیلم فجر باز ماندند که این اتفاق با حاشیه های زیادی همراه بود و شاید مهمترین حاشیه فیلمهای حذف شده در جشنواره بیست و پنجم، مربوط به جدیدترین اثر رخشان بنی اعتماد، کارگردان برجسته سینمای ایران با فیلم «خون بازی» می بود.

این فیلم سینمایی که با ادعای بسیاری از منتقدان سینمایی یکی از آثار فاخر سینمای ایران در زمینه اعتیاد به شمار می رفت، به شکلی ناگهانی از بخش مسابقه سینمای ایران بازماند و می بایست در انتظار اطلاعیه های بعدی دبیرخانه جشنواره برای شانس مجدد می بود.

پس از این تصمیم اما سازندگان «خون بازی» ساکن ننشته و از حقوق مادی اثر خود دفاع کردند که پیرو آن، رخشان بنی اعتماد و محسن عبدالوهاب ؛ کارگردانان فیلم با طرح این ادعا که در صورت عدم راه یابی فیلم به بخش مسابقه سینمای ایران، فیلم خود را در بخش های جانبی جشنواره نمایش نخواهند داد، اعتراض خود را نسبت به عدم راه یابی فیلم به بخش مسابقه سینمای ایران علنی کردند.

سرانجام «خون بازی» به بخش مسابقه سینمای ایران راه یافت

به گزارش اکترس باران، حدود سه هفته پس از اعلام علیرضا رضاداد، دبیر بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر مبنی بر حضور 25 اثر منتخب در بخش مسابقه سینمای ایران ؛ دبیرخانه جشنواره فجر در تاریخ هفتم بهمن ماه 1385 با صدور بیانیه ای از اضافه شدن فیلم های «خون بازی» ساخته رخشان بنی اعتماد و «سینه سرخ» به کارگرانی پرویز شیخ طادی در بخش مسابقه سینمای ایران خبر داد و این در شرایطی بود که توضیحاتی پیرامون عدم راه یابی این دو اثر به بخش مسابقه سینمای ایران ارائه شد که بیشتر معطوف به «خون بازی» می بود.

این دبیرخانه با بیان این که "این دو فیلم به دلیل عدم رعایت بخشی از مقررات جشنواره مبنی بر عدم نمایش فیلم های متقاضی جشنواره در تهران، برای نمایش در بخش خارج از مسابقه انتخاب شده بودند و پس از بررسی های لازم و آگاهی دبیرخانه جشنواره از این موضوع که علت ارائه این فیلم ها از سوی تهیه کنندگان به برخی از آیین های موضوعی سینمایی در تهران به دلیل اطلاعات نادرستی بود که از سوی برخی دست اندرکاران این آیین ها به آنها ارائه شده بود و نیز بر اساس احترامی که سازمان جشنواره برای پیشنهاد و نامه جناب آقای میرکریمی مدیرعامل و ریاست محترم هیات مدیره خانه سینما قائل است و نظر به درخواست آن نهاد صنفی از دبیرخانه جشنواره، استثنائا امسال با موافقت های اخذ شده این بند از مقررات انطباق داده نخواهد شد و این دو فیلم نیز که از سوی هیات انتخاب برای بخش مسابقه انتخاب و اعلام هم شده بودند می توانند در بخش رقابتی جشنواره حضور یابند." حضور دو فیلم مذکور را در بخش مسابقه سینمای ایران اعلام داشت.

 

استقبال قابل توجه مردم از آخرین ساخته رخشان بنی اعتماد در جشنواره بیست و پنجم فیلم فجر

اما پس از راه یابی «خون بازی» به بخش مسابقه سینمای ایران پس از انجام مذاکرات فراوان سازندگان فیلم با مسئولان جشنواره، این اثر با استقبال قابل توجه مردم در سینماهای نمایش دهنده فیلم مواجه شد و این در شرایطی بود که بنی‌اعتماد از دست‌اندرکاران جشنواره خواسته بود تا فیلم او را در رقابتهای بهترین فیلم و بهترین کارگردان شرکت ندهند.

به گزارش اکترس باران ، بنا به گفته‌ی بنی‌اعتماد این درخواست به این علت بود تا پذيرش «خون بازی» در بخش مسابقه ايران که با دفاع و حمايت خانه سينما از حقوق حرفه‌يى عوامل فيلم عملى شد حقى را از ديگر فيلم‌هاى ايرانى اين بخش ضايع نکند.»

در همین راستا، جهانگیر کوثری تهیه کننده این اثر نیز در نشست خبری «خون بازی» در بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر با بیان این موضوع که: "در توافق بر سر مضمون فیلم با هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر کمی مشکل داشتیم که قرار شد پس از اتمام جشنواره و در زمان اکران این مشکل را حل کنیم" ؛ از تعامل بین سازندگان اثر و مسئولان جشنواره بیست و پنجم خبر داد.

 

ادامه دارد ...

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  پنجشنبه, 21 دی 1391 - 03:37 ب.ظ
  ناشناس

  سلام وقت بخیر .خانوم کوثری در این یک هفته اینده برنامه یا نمایش خاصی ندارن؟؟؟درتهران منظورم هست.تشکر

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  پنجشنبه, 28 دی 1391 - 10:49 ب.ظ
  ناشناس

  این زمانه بی هیاهوی لال پرست خوشا به حال کلاغان قیل و قال پرست چگونه شرح دهم، لحظه لحظه خود را برای این همه ناباور خیال پرست به شب نشینی خرچنگ های مردابی چگونه رقص کند ماهی زلال پرست

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  پنجشنبه, 21 دی 1391 - 03:49 ب.ظ
  ناشناس

  نیما جان تا جایی که من اطلاع دارم نه، برنامه ای نیست البته اگر دوباره مثل جریان کافه سومر سورپرایز نشیم ! ضمناً اگر کامنتت رو یک بار هم سند کنی جواب داده می شه ها، اینطوری خودت رو اذیت می کنی پسر خوب :D

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  پنجشنبه, 21 دی 1391 - 09:05 ب.ظ
  ناشناس

  آقا نیما مگه یک هفته آینده چه خبره؟

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  جمعه, 22 دی 1391 - 12:39 ق.ظ
  ناشناس

  سلام كوروش جان براي شروع خوب بود منتظر ادامه خاطرات فيلم خوب خون بازي هستم،موفق باشي

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  شنبه, 23 دی 1391 - 07:35 ب.ظ
  ناشناس

  سلام امسال چه فیلمی از ایشون به جشنواره میره ؟

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  شنبه, 23 دی 1391 - 08:44 ب.ظ
  ناشناس

  آژنگ جان باید عرض کنم که باران امسال فیلمی رو در جشنواره نداره و اگر دوستان اجازه می دادند و «خسته نباشید» با باران فیلمبرداریش رو ادامه می داد، این فیلم تنها اثر باران در جشنواره امسال می بود که خب متاسفانه نشد ... به آینده امیدواریم ;)

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  یکشنبه, 24 دی 1391 - 01:18 ق.ظ
  ناشناس

  سلام کورش جان به شما ایمیل فرستادم ممنون از شما

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  یکشنبه, 24 دی 1391 - 04:21 ق.ظ
  ناشناس

  سلام اقای کارزانی . یه مدت پیش کتابی به اسم باران کوثری در سینمای ایران منتشر شد . اخر سر نفهمیدیم از کجا می تونیم این کتاب رو پیدا کنیم . بلاخره شما اطلاعی دارین ؟ و اینکه من تو مجلات سینمایی گه گاهی می بینم در مورد این کتاب اظهار نظر هایی می کنن . اما خود خانم باران کوثری تا حالا هیچ واکنشی نشون نداده ؟ دوم اینکه چرا خانم باران کوثری با اون فعالیت و اعتبار در عرصه هنر مخصوصا در سریال صاحبدلان الان که ماندگار ترین اثر هنریش بود به نظر من . حالا ممنوع التصویر شده حتما علتی داره ؟ چرا علتشو بیان نمی کنید . ؟ ایا مسائل سیاسی است که ...... یا علت به نوعی جرم شخصی ایشون میباشه ؟ همه دوستان من از طرفداران باران کوثری هستیم . دوست داریم بر گرده . انشالله بعد از مدتی به فعالیتشون ادامه میدن . در مورد سایتتون هم بگم که هیچ تغییری نکرده به همون سیستم قبلی کار میکنه . ممنون که نظراتمو خوندید ؟ به امید ازادی

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  یکشنبه, 24 دی 1391 - 05:22 ق.ظ
  ناشناس

  سلام آرش جان این کتاب که فرمودید نوشته حسین عالمگیر عزیز هست که متاسفانه با اعمال نفوذ برخی دوستان بالادستی توقیف شد و اجازه نشر نداره. باران در مورد این مسائل اصولاً اظهار نظر نمی کنه و نا گفته علاقه مندا و مردم رو قاضی انتخاب می کنه ... ضمناً ایشون به هر دلیلی ممنوع الفعالیت باشه، به خاطر جرم و این طور مسائل نیست مطمئن باشید، همون دلیل اولی که فرمودید رو دوستان بهانه کردن و انشاالله این نوید رو به باقی دوستان هم می دم که در حال پیگیری هست و به زودی رفع می شه ... در مورد سایت هم عرض کردم در خود نوشته، ورژن جدید در تاریخ بیست فروردین 92 رونمایی می شه و فعلاً در مرحله طراحی و موضوع بندی قرار داره. امیدوارم پاسخ سوالاتتون رو گرفته باشین ضمناً فامیل بنده "کازرانی" هستش (kazerani) ممنون از شما

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  سه شنبه, 26 دی 1391 - 12:48 ق.ظ
  ناشناس

  سلام امشب سایت خلوته. کجان بچه ها

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  جمعه, 25 اسفند 1391 - 01:42 ب.ظ
  ناشناس

  سلام و خسته نباشید نسخه اکران شده و نمایش خانگی فیلم خون بازی چه تفاوتی با نسخه جشنواره اش دارد و کجاهاش سانسور شده؟

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  جمعه, 25 اسفند 1391 - 04:49 ب.ظ
  ناشناس

  آریا جان تا جایی که بنده در جریان هستم «خون بازی» جزو فیلمهایی هست که از تیغ سانسور نسبتاً در امان بوده و نسخه خانگی با نسخه جشنواره تفاوت چندانی نداره ... هرچند که بیان کردن تمام مشکلات موجود در یک فیلم تولیدی در داخل ایران خودش از ابتدا با سانسور همراه هست اما این فیلم بعد از تولید تقریباً بدون تغییر وارد بازار شده

ارسال نظر جدید
ورود به حساب کاربری
:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .
:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !
:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !
کد امنیتی بازنگری تصویر
لطفا متن تصویر رو به روی کد امنیتی را در فیلد کد امنیتی وارد نمایید .