دوشنبه, 27 آذر 1396 - 11:45 ب.ظ
وب سایت غیر رسمی هواداران باران کوثری
به‌روز شده در : پنجشنبه, 13 آبان 1395 - 04:49 ب.ظ

«خشکسالی و دروغ» مجدداً توقیف شد !

نويسنده : گروه تحریریه چهارشنبه, 23 آذر 1390 14 نظر [ 1116 ] بازدید
0
0
0

«خشکسالی و دروغ» مجدداً توقیف شد !

نمايش «خشكسالي و دروغ» به كارگرداني محمد يعقوبي که پس از دو هفته اجراي صحنه‌اي با نامه مستقيم محمد دشت‌گلي، سرپرست مركز هنرهاي نمايشي موقتاً رفع توقيف شده بود، مجدداً توقیف شد.   محمد دشت‌گلي... 0 out of 5 based on 0 ratings.
» صفحه نخست » تئاتر های باران کوثری
A-
A+
ارسال برای دوستان
چاپ
کد خبر : 1117http://www.actressbaran.com/index/post_1117/ : لینک خبر
«خشکسالی و دروغ» مجدداً توقیف شد !

نمايش «خشكسالي و دروغ» به كارگرداني محمد يعقوبي که پس از دو هفته اجراي صحنه‌اي با نامه مستقيم محمد دشت‌گلي، سرپرست مركز هنرهاي نمايشي موقتاً رفع توقيف شده بود، مجدداً توقیف شد.   محمد دشت‌گلي...


نمايش «خشكسالي و دروغ» به كارگرداني محمد يعقوبي که پس از دو هفته اجراي صحنه‌اي با نامه مستقيم محمد دشت‌گلي، سرپرست مركز هنرهاي نمايشي موقتاً رفع توقيف شده بود، مجدداً توقیف شد.


 


محمد دشت‌گلي روز گذشته با تاييد رفع توقيف موقت اين نمايش به شرق گفت: «علت توقيف اين بود كه بازرسان مركز هنرهاي نمايشي به ما اعلام كردند اصلاحاتي كه نمايش در زمان بازبيني داشته، توسط كارگردان اعمال نشده بود و به اين دليل ما درخواست توقيف نمايش را داديم، اما با صحبت‌هاي انجام‌شده با كارگردان، قرار شد نمايش به طور موقت روز چهارشنبه 23 آذر روي صحنه رود و در صورت رعايت شدن مسايل مطروحه، نمايش ادامه يابد.»


 


پيشتر مجيد سرسنگي، مدير عامل خانه هنرمندان با بيان اينكه نامه‌اي از سرپرست اداره كل هنرهاي نمايشي دريافت كرده‌ام كه تا اطلاع ثانوي اين نمايش اجرا نشود، خبر از رايزني براي حل مشكل داده بود. خبر توقيف خشكسالي و دروغ صبح روز چهارشنبه 23 آذر به صورت شايعه از سوي روابط عمومي تماشاخانه ايرانشهر پخش شد؛ شايعه‌اي كه به سرعت جدي و به گروه اين نمايش ابلاغ شد كه اجراي نمايش تا اطلاع ثانوي متوقف شده است. اما هيچ دليلي براي اين توقيف گفته نشد. از آنجايي كه شوراي نظارت و ارزشيابي مركز هنرهاي نمايشي به عنوان نهادي كه بالاتر از رييس مركز هنرهاي نمايشي، اجازه صدور يا توقيف در مركز هنرهاي نمايشي را دارد، رحمت اميني نخستين مسوولي بود كه مي‌توانست در مورد تاييد يا تكذيب اين شايعه صحبت كند.


 


اما اميني كه اين روزها همه اختياراتش را به محمدرضا الوند، معاونش در شوراي نظارت و ارزشيابي واگذار كرده و در ستاد جشنواره تئاتر فجر مستقر است؛ با ابراز بي‌اطلاعي اعلام كرد كه اين موضوع را پيگيري مي‌كند. محمدرضا الوند اما با بيان اينكه شوراي نظارت و ارزشيابي حكمي براي توقيف اين نمايش ارايه نكرده است به شرق گفت: «در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بخش‌هاي ديگري هست كه مي‌توانند مجوز نمايش‌ها را صادر يا متوقف كنند.اين موضوع هم مشكل خاصي ندارد.»


 


الوند نمايش خشكسالي و دروغ را نمايشي بدون اشكال مميزي دانست و گفت: «ما بعد از بازبيني، مجوز اين نمايش را صادر كرده‌ايم. اما اين نمايش‌ها بيشتر از طرف دوستاني كه نمايش‌ها را مي‌بينند دچار مشكل مي‌شوند. دوستاني كه اين نمايش‌ها را مي‌بينند، برداشت خودشان را دارند و تجربه ثابت كرده كه اين‌گونه برداشت‌ها براي نمايش‌ها مشكل‌ساز مي‌شود.» البته الوند نيز قول پيگيري براي رفع اين مشكل را داد.


 


نمايش «خشكسالي و دروغ» روز گذشته بنا به آنچه که اشکالات ممیزی آن نامبرده شد، به حالت توقیف در آمد که البته با خیر و برکت همراه بود و این نمایش دوباره به روی صحنه رفت اما مجدداً امروز و با اعلام سرپرست اداره کل هنرهای نمایشی، این نمایش توقیف شد.


 


این نمایش از هفته نخست آذرماه امسال در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفته بود که البته با استقبال بی نظیر مردم نیز همراه بوده است.


 


اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال خواهد شد.


 


منبع: روزنامه شرق و اکترس باران

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  دوشنبه, 28 آذر 1390 - 10:34 ق.ظ
  ناشناس

  این بازی توقیف و رفع توقیف و موج سواری آقای یعقوبی دیگر به شدت تکراری و مشمئز کننده شده است . یعقوبی بیش از هر کارگردان دیگری امکان کار پیدا کرده است و خودجزو ممیزان پنهان تئاتر و تبری شده بر ریشه ی نمایش های دیگران !!!!!!!! آب این برکه به شدت گل آلود است . آنقدر گل آلود که هنرمند سانسورچی اش به جای خلاقیت در هنرش ، به هوچی گری و دادار دودور الکی روی آورده و بعد هم طبق معمول از این آب لجن آلود ، ماهی خود را می گیرد و ..... وای به حال تئاتر و هنرمند ان اصیل اش !!!!!!!!!!!!

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  جمعه, 25 آذر 1390 - 06:14 ب.ظ
  ناشناس

  من در فیس بوک خشکسالی و دروغ خوندم که در جواب یکی از کامنتها نوشته که نقد و بررسی اش ، شنبه 26 آذر در خانه هنرمندان است. میشود یک تحقیقی بکنید لطفا؟

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  جمعه, 25 آذر 1390 - 06:31 ب.ظ
  ناشناس

  بله، این نشست فردا صورت می گیره و سایت ما هم به صورت اختصاصی پوشش خبری خواهد داد ...

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  جمعه, 25 آذر 1390 - 06:54 ب.ظ
  ناشناس

  ببخشید چه ساعتی؟

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  جمعه, 25 آذر 1390 - 08:53 ب.ظ
  ناشناس

  6 بعد از ظهر، تالار جلیل شهنار، خانه هنرمندان ...

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  دوشنبه, 28 آذر 1390 - 01:44 ب.ظ
  ناشناس

  به طور دقیق منظور شما رو متوجه نشدم اما فکر می کنم احترام گذاشتن به دیگران نیز بد نباشد ! ، یعقوبی سالها است که برای تئاتر زحمت کشیده و در دو نمایش اخیرش، رکورد بالایی را از نظر جذب تماشاگر به جا گذاشته که البته با استقبال بی نظیر مردم هم همراه بوده است. در مورد هنرمند مورد نظرتان توضیحات بیشتری ارائه کنید تا منظور شما را بهتر متوجه شویم ! ضمناً فکر نمی کنم هیچ کارگردان باهوشی، موافق توقیف و روی صحنه نرفتن کار پر فروش خودش باشد !

 • United States ناشناس :
  گزارش
  پاسخ
  0
  0
  سه شنبه, 29 آذر 1390 - 10:11 ب.ظ
  ناشناس

  جوابی ندارم جز اینکه اگر در تئاتر این کشور چراغی روشن هست به برکت افرادی چون محمد یعقوبی و من میدانم که محمد یعقوبی با شرفتر از ان است که بخواهد ماهی از آب بگیرد.

ارسال نظر جدید
ورود به حساب کاربری
:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .
:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !
:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !
کد امنیتی بازنگری تصویر
لطفا متن تصویر رو به روی کد امنیتی را در فیلد کد امنیتی وارد نمایید .